Jsem po dětech a chci mít zpět své tělo
...aneb jak to nezkazit hned na začátku
Naše tělo se mění celých 9 měsíců. Genové predispozice jsou dané, netřeba se s nimi prát, protože nevyhrajeme. Tak jako neovlivníme barvu očí, neovlivníme svojí výšku. Ale pořád zbývá cca 75%, které ovlivnit můžeme! I když to zpočátku jde pomalu, je důležité začít co nejdříve to jen jde.
Věřím, že pokud jste otevřely tyto stránky, tak patříte do skupiny, které to nechtějí vzdát. Je ale velmi důležité začít tím správným směrem. Vydat se cestou diety a klasickým posilováním bříška si akorát zaděláme na pořádný problém....
Jak tedy začít?
Pevné pánevní dno je základ
Pánevní dno jako takové má složitou anatomii. Hlavní funkcí je podpora orgánů, které se nacházení v pánvi. Díky jeho pružnosti, síle a pevnosti jsme ho nikdy moc nevnímali. Nejčastěji se s povolenými svaly setkávají lidé po operacích pánve, po porodu, případně už po 40 roce života. Teprve při prvních problémech ho konečně začínáme vnímat a uvědomovat si důležitost jeho správného fungování. Je dobré vědět, že se s tím dá něco udělat.
Cvičení lze provádět téměř kdykoli a kdekoli, důležité je při cvičení zapojení správného dýchání a udržení koncentrace a počtu opakování cviků.
Diastáza břišních svalů po porodu
Tento problém asi trápí většinu žen.
Každopádně je to běh na dlouhou trať, ale díky správnému cvičení se mohou svaly zase k sobě přiblížit. Je nutno také podotknout, že tento stav je zcela přirozený díky vlivu těhotenství a svaly se ve většině případů vrátí do svého původního stavu. Ano, my ženy chceme tento stav přirozeně urychlit. Je dobré počkat se samotnou diagnostikou rozestupu zhruba 3 měsíce.
Častá snaha o naprosté uzavření diastázy je spíše pro daného člověka důležitá z hlediska estetičnosti než samotné funkce v dané oblasti. Prioritní je správné držení těla, vzpřímený postoj a adekvátní dechový vzor. Poté je možno se zaměřit na samotné cvičení, které podpoří přirozený návrat k normálu.
Pevná a silná záda
Můžeme mít štíhlou a krásnou postavu, ale pokud budeme chodit shrbené, mnoho parády s tím neuděláme.
Rozhlédněte se někdy na ulici! Vídáme to dnes a denně, žena či muž, záda ohnutá, ramena vtočená dopředu, vyklenuté a povolené břicho. O bederní lordóze nemluvě.
O co přicházíme? O pár cm navíc! Logicky když se narovnáme, poznáme přeci rozdíl. Zefektivní se dýchání, zpevní se záda i břišní stěna!
Pojďme se tedy společně narovnat a dopřejme našemu tělu zdravá záda.